Perfumy Calvin Klein

Perfumy Calvin Klein | Historia marki

Calvin Klein Inc to międzynarodowa marka domu mody Calvin Klein tworzona w 1960 r. z Ameryce przez syna węgierskich imigrantów. Marka znana jest z klasycznego stylu, prostoty, minimalizmu. Dzięki intensywnej, prowokacyjnej reklamie projektant wykreował na nowo modę na jeansy z słynnym logo CK ma tylnej kieszeni spodni. Obecnie marka jest znana na całym świecie z kolekcji jeansów, bielizny, zegarków, biżuterii, akcesoriów domowych i oczywiście perfum Calvin Klein. Logo CK jak i nazwisko projektanta to jedne z najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie.

Pierwsze perfumy Calvin Klein powstały w 1981 roku. Kierowane do szerokiego grona głównie młodych ludzi, wspierane przebojowymi, przepełnionymi erotyzmem reklamami zdobyły rynek i rzesze wielbicieli. Kolejne linie perfum Calvin Klein Obsession dla kobiet wprowadzone w 1985 roku i Obsession dla mężczyzn wypuszczone rok później oddawały ducha i atmosferę tamtych lat ale do dzisiaj cieszą się nieprzemijająca popularnością. Perfumy Calvin Klein CK One to pierwsze perfumy unisex, których projektant był prekursorem i popularyzatorem. Perfumy Calvin Klein Euphoria dla kobiet wypuszczone zostały w 2005 roku a perfumy męskie w 2006 roku. Obecnie Calvin Klein Fragrances należy do Coty.

Perfumy damskie i męskie Calvin Klein to obecnie aż 106 różnych zapachów. Pierwsza kolekcja perfum powstała w 1978 roku a w ostatnich latach praktycznie co sezon powstają jeden – dwa nowe perfumy Calvin Klein. Perfumy Calvin klein tworzyli perfumiarze: Pierre Negrin, Steve Demercado, Jean Guichard, Dominique Ropion, Carlos Benaim, Alberto Morillas, Harry Fremont, Sophia Grojsman, Jacques Cavallier, Klemens Gavarry, Coty, Sophie Labbe, Ann Gottlieb, Rodrigo Flores-Roux, Ellen Molner, Bruno Jovanovic, Jean-Marc Chaillan, Loc Dong, IFF, Richard Herpin, Pierre Wargnye, Yves Cassar, Pascal Gaurin, Caroline Sabas, Honorine Blanc, Thierry Wasser, Givaudan, Bob Slattery, Rene Morgenthaler i Calice Becker.